05 maja 2025

prelegenci

Domyślna treść artykułu.

 

W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

 

“Cyrkularność w Działaniu – Forum Lokalnych Liderów”

 

14 maja 2025 r. godz. 10:30
Regionalne Centrum Rozwoju w Parzęczewie
ul. Południowa 1c

 

 

PRELEKCJE:
 

  • dr hab. Zbigniew Przygodzki
    prof. UŁ, ekonomista, urbanista. Pracuje w Instytucie Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizacja: cyrkularne modele biznesowe, współpraca międzysektorowa, quadraple helix, klastry przemysłowe, ekosystemy przedsiębiorcze, gospodarka samorządów terytorialnych. Kierownik Katedry Gospodarki Samorządu Terytorialnego. Dyrektor ds. współpracy i komercjalizacji badań na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Koordynator Rady Biznesu EkSoc UŁ. Członek Rady ds. polityki klimatyczno-środowiskowej na Uniwersytecie Łódzkim. Członek European Regional Science Association oraz Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.
     

  • Jerzy Kaczmarek
    z-ca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Żonaty. Absolwent Akademii Rolniczej w Warszawie – wykształcenie wyższe – kierunek rolny. Studia podyplomowe – Akademia Publiczna, Wyższy Kurs Obronny na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Duże doświadczenie samorządowe przez okres 42 lat m.in. jako Radny Gminy Dobryszyce oraz Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Dobryszyce, Delegat na Sejmik Województwa Piotrkowskiego, Radny Powiatowy w Radomsku I-V Kadencji (20 lat), praca w spółdzielczości - 11 lat jako Prezes Zarządu, 9 lat działalność gospodarcza, 10 lat pracy w Starostwie Powiatowym jako V-ce Starosta i Starosta Powiatu Radomszczańskiego, 10 lat V-ce Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. Funkcje Społeczne w Zarządzie Powiatowym OSP jako Członek i Prezes Zarządu, Członek Zarządu Wojewódzkiego OSP w Łodzi.
     

  • Adam Dyczkowski 

    inżynier elektroenergetyki zainteresowany branżą energetyczną, gospodarką obiegu zamkniętego (circular economy), rynkiem kolejowym, marketingiem i innowacjami. Zajmuje się projektami strategicznym w obszarze środowiskowym i dekarbonizacyjnym. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów dla Komisji Europejskiej i Dyrekcji Generalnych.
    Na co dzień koordynuje prace nad strategiami cyrkularnymi, projektami w obszarze bioróżnorodności oraz dekarbonizacji. Odpowiada za utrzymywanie relacji z klientami krajowymi i międzynarodowymi, zarówno w sektorze prywatnym, jak i w organizacjach administracji rządowej oraz unijnej. Posiada również doświadczenie w przygotowywaniu wniosków o pomoc publiczną dla startupów i MŚP. Był członkiem zespołów aplikujących o granty w ramach programu badawczego Horizon.

 

DYSKUSJA:
 

  • Piotr Kopek
    prezes WFOŚiGW w Łodzi. Absolwent wydziału prawa i administracji UŁ, oraz studiów podyplomowych m.in. samorządu terytorialnego (UW), zarządzania spółkami kapitałowymi (UŁ) oraz Polsko Amerykańskiej Szkoły Biznesu realizującej program MBA executive na Politechnice Krakowskiej wespół z Central Connecticut State University New Britan. Doświadczony samorządowiec. Przez dwanaście lat pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej Bełchatowa. Pracował m.in. jako pierwszy w powiecie bełchatowskim Powiatowy Rzecznik Konsumentów, a następnie Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, prezes bełchatowskiej spółki Wod-Kan. Ma bogate doświadczenie zawodowe w biznesie, zarządzając w sumie przez ponad 15 lat dużymi, rynkowymi zakładami produkcji spożywczej. 
     

  • Ryszard Nowakowski
    od 27 lat skutecznie zarządza Gminą Parzęczew, przyczyniając się do jej dynamicznego rozwoju. W ostatnich latach z sukcesem realizował projekty rewitalizacyjne, które  miały wpływ na odzyskanie przez Parzęczew praw miejskich w 2024 roku. Jego zaangażowanie w rozwój gminy przejawia się również w aktywnym udziale w innowacyjnych projektach, takich jak międzynarodowy projekt naukowo-badawczy dotyczący gospodarki obiegu zamkniętego, finansowany przez Komisję Europejską.  

    Dzięki skutecznemu zarządzaniu zespołem pracowników oraz podległymi jednostkami, Gmina Parzęczew stale podnosi jakość świadczonych usług i skutecznie realizuje kolejne inwestycje. Ryszard Nowakowski angażuje się także w inicjatywy ponadlokalne – od 2010 roku pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu Związku Międzygminnego Bzura skupiającego obecnie 19 miast i gmin, a ponadto jest inicjatorem powstania dwóch lokalnych grup działania wspierających rozwój regionu. 

    Obecnie jednym z jego priorytetów jest cyfryzacja szkół gminnych oraz urzędu i podległych jednostek, co ma na celu usprawnienie obsługi mieszkańców oraz podniesienie jakości kształcenia. Ponadto aktywnie wspiera wdrażanie nowoczesnych metod świadomej edukacji dzieci i młodzieży, kładąc nacisk na rozwój kompetencji przyszłości i świadome korzystanie z technologii. 

    Prywatnie pasjonuje się muzyką i sprzętem audio, a wolny czas najchętniej spędza na rowerze, dbając o zdrowy tryb życia.
     

  • dr Aleksandra Ścibich-Kopiec
    Wykształcenie
    Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu). Absolwentka studiów magisterskich na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła również studia podyplomowe z doradztwa europejskiego (2003), coachingu w biznesie (2013) oraz doradztwa zawodowego i personalnego (2016). Certyfikowany trener metodą Points of You.
    Doświadczenie zawodowe
    dr Ścibich-Kopiec od ponad 20 lat łączy działalność naukową z praktyką biznesową, w tym przez ponad dekadę wykładała na uczelniach krakowskich. Od 2009 roku zajmuje się zarządzaniem projektami edukacyjnymi, szkoleniowymi i innowacyjnymi, finansowanymi ze środków Unii Europejskiej oraz innych źródeł publicznych i prywatnych. Doświadczenie w sektorze edukacji zdobywała m.in. jako specjalista w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zastępca dyrektora generalnego w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz prezes Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Jako trenerka i coach działa aktywnie od 2010 roku, realizując usługi szkoleniowo-doradcze dla różnych grup docelowych. W 2015 roku założyła Fundację Edukacji, Rozwoju i Innowacji w Krakowie, rozwijając działalność w obszarze edukacji i kształcenia zawodowego. Współpracuje z licznymi instytucjami z sektora NGO, w tym z polskimi klastrami.
    Doświadczenie biznesowe
    Swoje doświadczenie zawodowe przeniosła również do sektora MŚP. W latach 2005–2016 pracowała jako project manager w firmach szkoleniowo-konsultingowych, m.in. DGA S.A. (Poznań), EVACO Sp. z o.o. (Kraków), Eurokreator s.c. (Kraków). W latach 2018–2024 zdobywała nową perspektywę, pracując w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych w sektorze chemicznym i petrochemicznym. Pełniła funkcję Dyrektora Handlowego w Krakchemii S.A. w Krakowie, a od stycznia 2023 roku – Wiceprezes Zarządu w Grupie Azoty Polyolefins S.A., odpowiadając za sprzedaż tworzyw sztucznych, zarządzanie strategiczne oraz operacyjne.
    Zainteresowania zawodowe
    Zawodowo interesuje się kompetencjami przyszłości, relacjami międzyludzkimi, edukacją kadr, zarządzaniem projektami, innowacjami technologicznymi, transformacją cyfrową i ekologiczną oraz controllingiem finansowym.
    Życie prywatne
    Prywatnie jest mamą trójki dzieci: Andrzeja, Małgosi i Aleksandra

 

  • dr Małgorzata Walaszczyk
    absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom zrealizowała w pracowni Profesora Ginalskiego z Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2019 prowadzi Pracownię Podstaw Ergonomii i Antropometrii  na Wydziale Sztuk Projektowych w Instytucje Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2023 prowadzi Pracownię Projektowania Produktu na Wydziale Sztuk Projektowych w Instytucje Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.Od 01.01.2024 pełni funkcję Pełnomocnika Rektora do spraw osób z niepełnosprawnościami Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Współorganizator koła naukowego „Koło Designu” założonym na Wydziale Sztuk Projektowych w Instytucje Wzornictwa.Jako projektant wzornictwa jest autorką wdrożonych projektów produktów. Doświadczenie na rynkach międzynarodowych obejmuje wdrożone projekty dla Kompanii Piwowarskiej „Lech”, „Tyskie” i „10.5". Współpracuje z Galerią „Politechnika”, jest autorką wielu folderów, plakatów i zaproszeń artystów wystawiających swoje prace w/w galerii.   więcej
     

  • dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska
    adiunkt naukowo-dydaktyczny na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, realizuje projekty europejskie, w których odpowiada za zadania związane z analizą obciążeń środowiskowych dla nowo opracowywanych technologii/materiałów. Jest autorką analiz śladu węglowego dla Politechniki łódzkiej, od ponad 5 lat jest trenerem na szkoleniach z wyliczania śladu węglowego, cyklu życia produktu i zrównoważonego rozwoju.   więcej

 

  • dr hab. inż. Renata Żyłła
    absolwentka Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. W 2000 roku uzyskała stopień doktora nauk technicznych i rozpoczęła pracę naukową w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi (Aktualnie Sieć Badawcza Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny). W 2024 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka na Politechnice Śląskiej. Cykl powiązanych tematycznie artykułów naukowych przedstawiających osiągnięcie habilitacyjne poświęcony był badaniom zjawisk zachodzących w procesach pogłębionego utleniania i filtracji membranowej wybranych związków chemicznych (w tym farmaceutyków) imodelowych ścieków włókienniczych.  W latach 2022 - 2024 Lider Obszaru / Dyrektor Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym Łukasiewicz – ŁIT. Od 2025 r. Zastępca Dyrektora Łukasiewicz – ŁIT ds. Badawczych.

    Realizuje prace badawcze z zakresu ochrony środowiska, opracowuje technologie i produkty dla przemysłu ukierunkowane na Gospodarkę o Obiegu Zamkniętym.

 

Forum Samorządowe

PRELEGENCI

Kontakt:

dane kontaktowe

Kontakt:

dane kontaktowe

dla mediów

Kontakt KONKURS

 

Katarzyna Straszyńska-Pięta

Związek Międzygminny „BZURA”

k.straszynska-pieta@zmbzura.pl

ul. Pijarska 1, lok.9

99-400 Łowicz

tel.  690 985 040

tel.  +48 46 839 62 71

Kontakt FESTIWAL

 

Marta Gmerek

Urząd Miasta i Gminy Parzęczew

m.gmerek@parzeczew.pl

ul. Południowa 1

95-045 Parzęczew

tel.  533 445 377

dla mediów